17.12.2014

Nový lis s technologií ServoDirect

Automatický vysekávací lis společnosti Schuler Beutler disponuje jako první zařízení svého druhu na světě dvěma elektronicky propojenými volně programovatelnými tlakovými body, o 50 % nižší spotřeba elektrické energie, delší životnost nástrojů a vyšší přesnost - tyto výhody nabízí automatický vysekávací lis MSC-2000 s technologií ServoDirect vyvinutý společností Schuler Beutler.

 

Nová generace stroje je vybavena dvěma elektronicky propojenými, volně programovatelnými, tlakovými body bez převodovky. Díky kloubovému spojení tlakových bodů v bočních stojanech se značně zvýšila tuhost celého stroje. Inovace byla na veletrhu EuroBLECH oceněna odbornými časopisy blechnet a MM MaschinenMarkt v kategorii vysekávání. Potud do micronews, zbytek na link na web. 

 

„MSC-2000 otevírá firmám zabývajícím se vysekáváním a tvářením nové perspektivy ve vysoce přesné a úsporné výrobě dílců, hlavně velmi atraktivním poměrem nákladů a užitkovosti,“ uvádí Joachim Beyer, technologický ředitel společnosti Schuler AG. „Koncept pohonu je inovačním skokem, jelikož skýtá kompletní funkčnost technologie ServoDirekt a umožňuje rovněž flexibilní uzpůsobení pro veškeré myslitelné nástrojové funkce a procesy tváření.“

 

Hnací hřídel bez vůle a bez mazání

Hnací hřídel bez vůle a bez mazání je tvořena vysoce dynamickým servomotorem, brzdícím modulem a excentrickou hřídelí s ojnicí, kloubovou spojkou a beranem. V novém automatickém vysekávacím lisu MSC-2000 jsou využívány dvě takové hřídele umístěné proti sobě a synchronizované prostřednictvím řízení pohonu, které dávají lisovací tlak 2000 kilonewtonů. „Pro potřeby procesů řezání, ražení, ohýbání a tažení jsou uloženy předem naprogramované profily,“ vysvětluje Adrian Achermann, jednatel dceřiné společnosti Beutler Nova. Kromě přizpůsobení pohybu beranu vůči nástroji umožňuje přímý servopohon navíc i zvýšení počtu zdvihů, a tím pádem i zvýšení efektivity při kyvadlovém provozu. A v neposlední řadě mohou být raznice díky volně programovatelnému pohybu beranu velmi rychle nastavovány. Redukovaný moment setrvačnosti hnací hřídele zvyšuje dynamiku pohybu beranu. Absence převodovky ve spojení s využitím valivých ložisek zmenšuje elektrický příkon o více než 50 %. O tom se uživatelé mohou přesvědčit kdykoliv a kdekoliv: data o lisování jsou dostupná například přes smartphone.

schuler-1412014509.jpg

Jsme připraveni nabídnout vám nejlepší řešení pro váš projekt a výrobu. Jste vy?